win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 24

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #3
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Balance
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    157
    Εύσημα

    έδωσε
    12
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    93
    Ανέβασε
    4

    Προεπιλογή

    Συγχαρητήρια για τα θέματα που ανοίγεις. Πιστεύω όλοι θα είχαμε τους ίδιους προβληματισμούς σε αντίστοιχη περίπτωση. Στο τρίγωνο ΑΒΓ ήδη βλέπω τις ρωγμές να καιροφυλαχτούν και την πλάκα ξεκοιλιασμένη σε ένα ενδεχόμενο κούνημα. Τι ψυχή έχει ένα δοκαράκι στα σημεία Β,Γ;
    Για την αποκατάσταση της αλήθειας χιούμορ κάνω. Άσε Sun σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ τρέχω και δε φτάνω με την μεγάλη ιδιόμορφη πλάκα πρόβολο και τελικές απάντήσεις ακόμα δεν έχω βρεί.
    Κι εμένα ο τρόπος που προτείνεις είναι αυτό που πρώτο πράγμα μου έρχεται στο μυαλό. Για να φωτογραφίσω την εικόνα της όπλισης της πλάκας, είναι όπως δύο πρόβολοι ενώνονται σε κοινή γωνία, χωρίς την παρουσία προεξέχουσας δοκού (εστιάζω στη θέση Β). Χωρίς, όμως αυτό που περιγράφεις να είναι αρκετό. Κάτι σα να μου λείπει, αν εξαιρέσουμε την δοκό ΒΓ που θα με έκανε να κοιμάμαι πιο ήσυχος. Το θέμα σηκώνει κουβέντα. Κάποιες ιδέες δίνει και ο Pappos.

    edit: Δεν πιστεύω στις θέσεις Γ και κυρίως Β να θές να αποφύγεις υποστύλωμα (ύπαρξη πιθανού ανοίγματος) για αυτό αποφεύγεις το δοκάρι.
    edit: Pappos " Το ποτό με βοήθησε κόψω τον αθλητισμό." Τι ακριβώς σε βοήθησε; . Μήπως σου βάλανε χέρι στην υπογραφή σου, για να σε πειράξουν;
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Balance : 05.01.2010 στις 15:32 Αιτία: Συμπλήρωση

Παρόμοια θέματα

  1. N.4178/13: Υπέρβαση ύψους στέγης και αλλαγή σχήματος
    Από το μέλος Panos89 στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 17.02.2014, 10:09
  2. Κάτοψη ισογείου αποπερατωμένης οικοδομης διαφορετική από την κάτοψη ισογείου της αδείας.
    Από το μέλος KooZ στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 28.06.2012, 09:52
  3. Υπερυψωμένο ισόγειο και μόρφωση του Φ.Ο.
    Από το μέλος sundance στη θεματική κατηγορία Σκυρόδεμα - ΚΑΝΕΠΕ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταία Ανάρτηση: 16.02.2010, 09:18
  4. Λογισμικό για τη μελέτη φέροντα οργανισμού ναών
    Από το μέλος SMBD στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 16.01.2010, 18:00
  5. Όπλιση εδαφόπλακας
    Από το μέλος SMBD στη θεματική κατηγορία Σκυρόδεμα - ΚΑΝΕΠΕ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταία Ανάρτηση: 27.11.2009, 00:04

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •